«Ներուժ 3.0»-ի մասնակիցը ստացել էր դրամաշնորհն իր կողմից ներկայացված հեռաբժշկական տեխնոլոգիական համակարգի նախագիծը կյանքի կոչելու համար: Սա թվայնացված գործիքների խումբ է, որը թույլ է տալիս հեռակա ինքնախտորոշելու առողջական խնդիրը և տվյալները ուղարկելու բժշկին:
Ծրագրում հաղթելուց հետո «ATMT»-ի թիմը ստարտափ է գրանցել Հայաստանում և հաջողությամբ գործունեություն է ծավալում բիոտեխնոլոգիական ոլորտում: Այժմ «ATMT»-ն «Իմ քայլը» հիմնադրամի ֆինանսական աջակցությամբ մշակում է նոր արտադրանք, որը կներկայացվի մինչև սեպտեմբեր:
Ուրախ ենք հայտնելու, որ «ATMT» ընկերության հիմնադիր տնօրեն Արտակ Աբրահամյանը որպես հյուր մասնակցելու է օգոստոսի 23-28-ը Դիլիջանում կայանալիք «Ներուժ 4.0» ծրագրի միջոցառմանը:

The “ATMT” team is one of the winners of 2022 “Neruzh 3.0” Diaspora Tech Startups Program, which, according to the jury, took 3rd place, receiving 10 million AMD grant.
The "Neruzh 3.0" participant has received the grant in order to implement the telemedicine technological system project presented within the event. It is a set of digitized tools that allows to remotely self-diagnose a health problem and send the data to the doctor.
After winning in the program, the "ATMT" team registered a startup in Armenia and is successfully operating in the biotechnology sector. Now "ATMT" is developing a new product with the financial support of "My step" foundation, which will be presented by September.
We’re happy to announce that Artak Abrahamyan, founding director of “ATMT”, will be one of the guest of the “Neruzh 4.0” event in Dilijan on August 23-28.