ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը 2023 թվականի «Ներուժ 4.0» սփյուռքի տեխնոլոգիական ստարտափների ծրագրի կազմակերպման ծառայությունների ձեռքբերման նպատակով հայտարարել է էլեկտրոնային աճուրդ, որի շրջանակում հաղթող ճանաչված ընկերությունը կկազմակերպի և կիրականացնի ծրագրի շրջանակներում Դիլիջան քաղաքում կայանալիք 6-օրյա միջոցառումը: Ծառայության բյուջեն կազմում է 25,000,000 (քսանհինգ միլիոն) ՀՀ դրամ:
Մրցույթի անցկացման կարգը, հայտ կազմելու և ներկայացնելու պայմանները, ինչպես նաև մրցույթին մասնակցելու իրավունք ունեցող կազմակերպություններին ներկայացվող պահանջները սահմանված են հրավերով՝ https://gnumner.minfin.am/hy/:
Էլեկտրոնային աճուրդին դիմելու հայտերն անհրաժեշտ է ներկայացնել համակարգի միջոցով (eauction.armeps.am)՝ ոչ ուշ, քան սույն ընթացակարգի հայտարարության և հրավերի՝ համակարգում հրապարակման օրվանից հաշված 10-րդ օրը՝ ժամը 16:00-ն։ Հայտերի ներկայացման վերջնաժամկետը լրանալուց հետո ներկայացված հայտերը չեն ընդունվում համակարգի կողմից:

The Ministry of High-Tech Industry of the Republic of Armenia has announced an electronic auction for the procurement of services for the organization of the 2023 "Neruzh 4.0" Diaspora technology startups program, within the framework of which the winning company will organize and implement the 6-day event in the city of Dilijan within the framework of the program. The budget of the service is 25,000,000 (twenty-five million) AMD.
The procedure for conducting the tender, the conditions for making and submitting a bid, as well as the requirements for the organizations entitled to participate in the tender are defined in the invitation:  https://gnumner.minfin.am/hy/
Applications for the electronic auction must be submitted through the system (eauction.armeps.am) no later than 16:00 on the 10th day from the date of publication of this procedure announcement and invitation in the system. Applications submitted after the application deadline are not accepted by the system.